Ramsons-2
Dodaj komentarzStrona główna

Nalewka z czosnku niedźwiedziego

Z czosnku niedźwiedziego* można zrobić zdrowotną nalewkę:

świeże i młode liście zerwane wiosną rozdrabniamy i wkładamy do litrowego słoika tak by zapełniły jego połowę. Teraz zalewamy je 40% alkoholem pamiętając by sięgał ok 1 cm ponad liście. Odstawiamy w ciemne miejsce na 2 - 3 tygodnie, nie zapominając o codziennym mieszaniu (wstrząsaniu). Po tym czasie odcedzamy, przelewamy do butelki i już możemy zażywać:) Nalewka jest świetna przy przeziębieniach ale i także przy problemach z układem krążenia - pijemy łyżeczkę nalewki dziennie (można rozcieńczyć ją w przegotowanej ostudzonej wodzie).

 

* Od redakcji: Czosnek niedźwiedzi jest w Polsce pod ochroną co oznacza, że nie można go pozyskiwać ze środowiska naturalnego. Nie ma natomiast przeciwskazań żeby uprawiać go w ogródku. Wiecej na ten temat znajdziecie tutaj.


Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

© 2012 Prawa autorskie do wszystkich informacji oraz zdjęcia zamieszczonych w serwisie chabrowepole.pl należą do własciciela marki chabrowepole.pl Kopiowanie i wykorzystywanie ich bez zgody właściciela jest zabronione. Zdjęcia: "Domy i wnętrza" - www.huldals.blogspot.no, "Świetne przepisy" - www.harligthemma.blogspot.se, "Handmade" - www.craftandcreativity.com, "Sklep" - www.husetvedfjorden.blogspot.com, "Handmade wg działów"- www.encza.blogspot.com