sukulenty
Dodaj komentarzStrona główna

Sukulenty, uprawa i inspiracje.

Sukulenty. Nie gubią liści, dobrze znoszą suszę i nie wymagają specjalnej pielęgnacji - są tak mało wymagające, że będą rosły nawet u ogrodnika o dwóch lewych rękach;)

Sadzimy je w pojemniku z otworem na dnie oraz warstwą drenażu odprowadzającą nadmiar wody - to oprócz braku światła jedna z niewielu rzeczy, której sukulenty nie lubią. Drenaż przykrywamy agrowłókniną a na jej wierzchu wykładamy specjalne podłoże dla sukulentów na bazie torfu bądź ziemię ze sporą domieszką piasku i żwiru (musi być łatwo przepuszczalna). Podlewamy rzadko, zwykle wtedy gdy podłoże jest zupełnie suche, pamiętając by nie moczyć liści.

Raz w roku roślinkę można wspomóc nawozem dla kaktusów i sukulentów -

odwdzięczy się całorocznym kolorem a nawet kwiatami...

Sukulenty świetnie się czują w ogrodzie (na czas mrozów warto je okryć stroiszem czyli gałązkami iglaków) oraz w domu - można je sadzić w drewnianych skrzynkach, ceramicznych misach, filiżankach, metalowych puszkach... dosłownie wszędzie:) Powodzenia!

 

 


Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

© 2012 Prawa autorskie do wszystkich informacji oraz zdjęcia zamieszczonych w serwisie chabrowepole.pl należą do własciciela marki chabrowepole.pl Kopiowanie i wykorzystywanie ich bez zgody właściciela jest zabronione. Zdjęcia: "Domy i wnętrza" - www.huldals.blogspot.no, "Świetne przepisy" - www.harligthemma.blogspot.se, "Handmade" - www.craftandcreativity.com, "Sklep" - www.husetvedfjorden.blogspot.com, "Handmade wg działów"- www.encza.blogspot.com