Picture 18
Dodaj komentarzStrona główna

Szlifowanie, szczotkowanie i przecieranie drewna

 

To w jaki sposób wykończymy drewniany mebel czyli pomalujemy i do tego malowania przygotujemy ma istotny wpływ na efekt finalny i odbiór mebla w pomieszczeniu w jakim stanie. Za pomocą kolorów, faktur i dekoracji każdemu meblowi można nadać indywidualny i niepowtarzalny charakter. Ważne jest, aby wykończenie pasowało do stylu w jakim mebel został wykonany np. szczotkowanie delikatnych, eklektycznych salonowych mebelków nie będzie pasowało tak, jak do mebli wykonanych w stylu np. rustykalnym. Nie szczotkujemy również mebli wykonach z drewna, którego usłojenie jest zupełnie niewidoczne, a drewno za twarde (np. olcha, buk).
Przygotowałam dla Was 3 sposoby wykończenia, które można ze sobą łączyć oraz barwić na różne kolory farb akrylowych czy bejc.

 


Jedna odpowiedź na “Szlifowanie, szczotkowanie i przecieranie drewna”

  1. Ruda pisze:

    Proste, a jakie genialne:)

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

© 2012 Prawa autorskie do wszystkich informacji oraz zdjęcia zamieszczonych w serwisie chabrowepole.pl należą do własciciela marki chabrowepole.pl Kopiowanie i wykorzystywanie ich bez zgody właściciela jest zabronione. Zdjęcia: "Domy i wnętrza" - www.huldals.blogspot.no, "Świetne przepisy" - www.harligthemma.blogspot.se, "Handmade" - www.craftandcreativity.com, "Sklep" - www.husetvedfjorden.blogspot.com, "Handmade wg działów"- www.encza.blogspot.com